איך להשתמש בייחוס הודעה לנמנעים בקלאביו

איך להשתמש בייחוס הודעה לנמנעים בקלאביו

במדריך אתם תלמדו

תלמדו על דיווח ייחוס ההודעות של קלאביו או על היכולת לבדוק אילו מההודעות או הערוצים שלכם הובילו לפעולות של לקוחות. ייחוס הודעה בוחן מתי נשלח דוא”ל או SMS שהובילו לפעולות כלשהן של המנויים (למשל, פתיחה, קליקים, רכישות וכו’) בתוך חלון ספציפי. ייחוס הודעות מספק תובנות שבהן תוכלו להשתמש כדי להרחיב את העסק שלכם או לשפר את ההודעות והערוצים שלכם בקלאביו.

מדוע ייחוס הודעות חשוב?

ייחוס הודעות מעריך את פעולות הלקוחות וההכנסות בכל ערוץ שיווק ומסר. ייחוס עוזר לכם לזהות איזה ערוץ, מסר או אסטרטגיה היו המוצלחים ביותר, כך שתוכלו להקצות משאבים ביעילות לפעילויות אלו או להתאים אותם לפי הצורך.

איך קלאביו מקצה ייחוס הודעה?

כל פלטפורמה או ספק עשויים להגדיר את ייחוס ההודעות בצורה מעט שונה וחשוב להיות מודעים להבדלים הפוטנציאליים הללו. בקלאביו, ייחוס הודעות עוקב אחר מודל שיתופי, רב-ערוצי. משמעות הדבר היא שאנו נותנים להודעות דואר אלקטרוני ו-SMS חלונות ייחוס הודעות הניתנים להגדרה משלהם, ומייחסים רק אירועי לקוחות (למשל, הזמנה שבוצעה) להודעה האחרונה באחד מהחלונות הפתוחים הללו.

תזמון ייחוס קלאביו לדוא"ל לעומת SMS

הן עבור דוא”ל והן עבור SMS, אנו מסתכלים על ייחוס הודעות ליום. כתוצאה מכך, כל יום שתשלחו הודעה יהיה היום שבו נספור את כל התעריפים והאירועים המיוחסים. לדוגמה, אם תשלחו דוא”ל לכל הנמענים ביום שישי והם פותחים את הדוא”ל הזה בשישי וגם בשבת, הפתיחות הללו יוחסו ליום שישי. כל דיווח של קלאביו שמשתמש בחלונות ייחוס ישקף את היום המקורי ששלחתם את ההודעה.

חלון ייחוס ברירת המחדל של דוא"ל

כברירת מחדל, חלון הייחוס לדוא”ל הוא 5 ימים, אך תוכלו לשנות אותו בהגדרות הדוא”ל של חשבונכם אם תבחרו. לספקים אחרים עשויים להיות חלונות ייחוס ברירת מחדל שהם 7 ימים, 10 ימים, 14 ימים או אפילו יותר. אבל בהסתמך על מחקר בתעשייה, קלאביו קבעה שמנויים שוכחים את רוב הודעות הדוא”ל לאחר 5 ימים, ולכן משתמשים בחלון של 5 ימים כברירת מחדל. הדוגמה למטה ממחישה כיצד פועל ייחוס דוא”ל. שימו לב שהדוגמה משתמשת בחלון ייחוס דוא”ל של 5 ימים המוגדר כברירת מחדל.

 • יום 1אתם שולחים דוא”ל למנויים שלכם והם פותחים אותו.
 • יום 2 – המנויים פותחים שוב את הדוא”ל הזה ולוחצים על קישור להצעת מוצר.
 • יום 3 – הם בסופו של דבר חוזרים ורוכשים את המוצר הזה.

  בדוגמה זו, ייוחסה הכנסה לדוא”ל מכיוון שהוא נמצא בחלון הייחוס של 5 ימים. עם זאת, אם הלקוחות היו מבצעים את הרכישה ביום 12, הדבר לא ייוחס לדוא”ל המקורי.

חלון ייחוס ברירת המחדל של SMS

כברירת מחדל, חלון הייחוס הוא 24 שעות עבור הודעות SMS, אבל אם תבחרו, תוכלו לשנות הגדרה זו בהגדרות ה-SMS של חשבונכם. בדומה לדוא”ל, לספקים אחרים עשויים להיות חלונות ייחוס שונים מהגדרת ברירת המחדל של קלאביו. עם זאת, מכיוון שבדרך כלל יש אנשים שצופים בהודעות טקסט באופן מיידי ויוזמים פעולה, קלאביו קבעה ש-24 שעות הן הזמן האידיאלי שבו רוב פעולות הלקוחות צריכות להתרחש. הדוגמה שלהלן ממחישה כיצד ייחוס SMS פועל. שימו לב שהדוגמה משתמשת בחלון ייחוס SMS ברירת המחדל של 24 שעות.

 • שעה 1 – מנויים מקבלים את הודעת ה-SMS שלכם.
 • שעה 3 – המנויים פותחים את ההודעה.
 • שעה 10 – הם פותחים מחדש את ההודעה שלכם, לוחצים על הקישור ולאחר מכן מבצעים רכישה באתר שלכם.

  בדוגמה זו, הרכישה של הלקוחות מייחסת להודעת ה-SMS. עם זאת, אם הלקוחות ביצעו את הרכישה כעבור 3 ימים, אזי הרכישה לא תיוחס להודעת ה-SMS, שכן הרכישה בוצעה מחוץ לחלון הייחוס.

דואר אלקטרוני ו-SMS נשלחים יחד ומעקב ייחוס

בשתי הדוגמאות לעיל, הודעות דואר אלקטרוני ו-SMS נשלחות בנפרד עם חלונות ייחוס משלהן. עם זאת, הדוגמה שלהלן ממחישה מה יקרה אם תשלחו דוא”ל וגם הודעת SMS בערך באותו זמן. הדוגמה שלהלן משתמשת בחלונות ייחוס של 5 ימים ו-SMS ברירת המחדל של 5 ימים.

 • יום 1 – אתם שולחים גם הודעת דוא”ל וגם הודעת SMS למנויים שלכם, והם פותחים את שתי ההודעות.
 • יום 3 – המנויים לוחצים שוב ל-SMS אך אינם רוכשים.
 • יום 4 – הם בסופו של דבר חוזרים ורוכשים את המוצר הזה.

  בדוגמה זו, יוחסה ההכנסה לדוא”ל מכיוון שהדוא”ל היה ההודעה האחרונה שקלאביו יכולה לייחס לאירוע מנוי ספציפי. למרות שהלקוח לחץ אחרון על הודעת ה-SMS, מכיוון שהגדרנו את חלון הייחוס ל-SMS ל-24 שעות, הוא נמצא מחוץ לחלון הייחוס. לפיכך, חשוב להיות מודעים גם להגדרות חלון הייחוס של הדוא”ל וגם ל-SMS יחד ולאופן שבו זה עשוי להשפיע על הנתונים שלכם.

ייחוס הודעות קלאביו בדוחות ניתוח נתונים

רבים מהדוחות האנליטיים של קלאביו המתמקדים בדיווח על מסעות פרסום וזרימה משתמשים במודלים של ייחוס הודעות דואר אלקטרוני ו-SMS. עם זאת, חשוב לדעת שלא כל הדוחות משתמשים בחלונות הייחוס האלה כדי למיין את הנתונים שלהם. דאשבורד לביצועים מסתכל רק על ייחוסים במסגרת הזמן שבחרתם לדו”ח שלכם. לדוגמה, אתם מגדירים את הדו”ח שלכם כך שיסתכל על המרות באוקטובר 2022. עם זאת, אם היו לכם המרות מחודש נובמבר מדוא”ל ששלחתם באוקטובר, הוא לא ישקף את הנתונים האלה מכיוון שהדו”ח מחפש רק המרות מאוקטובר.עבור אותם דוחות שאינם משתמשים בחלונות ייחוס ההודעות, כל נתוני האירועים (למשל, פתיחה ולחיצות) יקובצו על סמך התאריך שבו אירועים ספציפיים מתרחשים. הנתונים לא יתבססו על היום שבו נשלחה הודעה מיוחסת.

זהו! למדתם איך להשתמש בייחוס הודעה לנמנעים בקלאביו

במידה ופספסתם משהו

תכנים נוספים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו!

הבלתי מספימים