Klaviyo – אימייל מרקטינג ושיווק ב-SMS עם המערכת המתקדמת של קלאביו

אימייל מרקטינג ושיווק ב-SMS עם המערכת המתקדמת של קלאביו

השימוש הנרחב באימייל מרקטינג בשנים האחרונות בארץ ובעולם נותן את אותותיו וצפוי להגיע לכמות של 380 מיליארד מיילים ביום עד שנת 2015. בכל סוג עסק ניתן לשלב אפשרות של דיוור אלקטרוני על מנת להנגיש לקהל ברשימת התפוצה שלכם מידע שאתם מעוניינים שהוא יקבל. כמו למשל: חדשות, עדכונים, השקות של מוצרים חדשים ועוד. באמצעות תוכנה ייעודית לאימייל מרקטינג אתם יכולים לסדר את כל הדיוורים שלכם במקום אחד, להבין את התנהגות הלקוחות, להגדיל הכנסות ועוד. אחת המערכות המומלצות ביותר לדיוור אלקטרוני ב-SMS ובמייל היא קלאביו (Klaviyo).

מה זה קלאביו (Klaviyo) ?

קלאביו היא מערכת לשיווק בדואר אלקטרוני וב-SMS המאפשרת לעסקים אונליין לשפר את החיבור של הלקוחות למותג ולשווק בצורה ממוקדת באמצעות מיילים ואסמסים. במערכת של קלאביו אתם גם יכולים לאחסן ולנתח מידע שקשור ללקוחות שלכם, שמקבלים את הדיוורים. Klaviyo הוקמה בשנת 2012 ומטרת החברה הייתה לקחת את השיווק הממוקד B2C לרמה מתקדמת יותר באמצעות התכונות הבאות:

 • שיווק בדואר אלקטרוני ו-SMS
 • אינטגרציות בקליק
 • אפשרות של A/B טסט
 • זרימות עבודה אוטומטיות (Flows)
 • סגמנטציה מתקדמת
קלאביו

מה הופך את קלאביו למערכת איכותית שמומלץ לעבוד איתה?

כדי שנוכל להבין בצורה טובה יותר מה הופך את Klaviyo לאחד הכלים המומלצים ביותר לאימייל מרקטינג ול-SMS מרקטינג הם התכונות והאפשרויות שיש בתוך המערכת. כעת נעבור על כל האפשרויות הרלוונטיות שיעשו לכם סדר בהבנה – מדוע צריך בכלל את המערכת של קלאביו:

יצירה ושליחה של קמפיינים במערכת של קלאביו היא קלה ביותר וגם יש הנחיות בכל שלב בתהליך אם אתם צריכים עזרה. ראשית, Klaviyo מאפשר לכם לייבא את רשימת התפוצה שלכם מפלטפורמות דוא”ל אחרות או להעלות את הרשימה מהמחשב. אפשרות זו אומרת שאתם לא צריכים לבנות את הרשימה שלכם מ-0 (במידה ויש לכם רשימה קיימת) ותוכלו להתמקד בפעולות שיווק הנוספות שאתם צריכים לעשות. שנית, בקלאביו ניתן לבנות מיילים על בסיס תבניות מיילים קיימות, אותן תוכלו לערוך ולהתאים לצבעי המותג שלכם ולפי הרצון שלכם. כדי ליצור את הקמפיין הראשון שלכם בקלאביו, עליכם לבחור את הרשימה הרצויה אליה תרצו לדבר ולאחר מכן תצטרכו ליצור את המייל שלכם באמצעות אחת משלושת האפשרויות הבאות:

 • בילדר Drag & Drop – שליחת מיילים באמצעות בילדר גרירה ושחרור של ווידג’טים.
 • רק טקסט – שליחת מיילים מבוססי טקסט בלבד.
 • עורך HTML – שליחת מיילים שנוצרו מ-0 על ידי כתיבת קוד.

  אפשרויות נוספות הזמינות לשליחת מיילים בקלאביו:

  1. תזמון קמפיינים – ניתן לשלוח את המייל השיווקי מיידית או לתזמן את השליחה למועד אחר.
  2. ניתן לשנות את כתובת הדוא”ל לתשובה למייל שאתם שולחים.
  3. ניתן לחבר אתר אינטרנט למערכת להשתמש בתכנים האתר שחיברתם.

  קלאביו גורמת לאימייל מרקטינג להיות יעיל ומדויק יותר מכיוון שאתם יכולים ליצור ולשלוח מיילים שיווקים מותאמים אישית לקהל שלכם וגם לבצע אופטימיזציות לשיפור הקמפיינים ששלחתם והקהלים שאליהם שלחתם את המיילים.

ביצועים אימיל מרקטינג

2. סמס מרקטינג (SMS Marketing)

עשרות אלפי מותגים משתמשים כבר בשיווק SMS של קלאביו ויש להם סיבה טובה למה לעשות את זה. כמעט 50% מהמקפיינים SMS שנשלחים בקלאביו מייצרים ROI חיובי וזה נתון מעולה לאנשים המשתמשים באפשרות זו. כמו ברשימות דואר אלקטרוני, גם כאן קלאביו מאפשרת לכם לייבא רשימת אנשי קשר קיימת לפלטפורמה שלהם ולספק מספר נייד חינמי דרכו תשלחו את האסמסים לגולשים. כדי להתחיל שיווק ב-SMS עם Klaviyo, אתם צריכים הסכמה מהלקוחות כדי לדוור עבורם. סמס מרקטינג עם קלאביו מאפשר לכם:

 • לבנות רשימת סגמנטים מדויקים עבור ההודעות שאתם משווקים כדי לשלוח הודעות אפקטיביות יותר.
 • ליצור טפסים מרובי שלבים לאיסוף הסכמה לדיוור ב-SMS כשגולש נרשם לדיוור אצלכם.
 • לשלוח התראות על ירידת מחיר, קודי קופון, סוף מלאי והשקות של מוצרים חדשים.
 • ליצור הודעות פולואפ להגדלת מכירות.

3. יצירת טופס הרשמה ואיסוף (Signup Forms)

במערכת של Klaviyo יש בונה טפסים שעוזר לכם ליצור טפסי הרשמה עבור הקמפיינים שלכם בהתבסס על מטרות השיווק שהגדרתם. בין אם המטרה שלכם היא לאסוף הרשמות למיילים, הרשמות ל-SMS או להמיר יותר גולשים, תוכלו ליצור טפסים במערכת של קלאביו ולחבר אותם ישירות לאתר כדי לממש את המטרות שלכם. אתם יכולים ליצור את הטפסים שלכם באמצעות 50 תבניות שיש למערכת או ליצור טפסים מ-0. אלו סוגי הטפסים הזמינים עבורכם בקלאביו:

 • טופס פופ אפ (Pop-up forms) – לשלוט בתשומת הלב של הגולשים ישר שהם נכנסים לאתר או לדף מסוים.
 • טופס כוונת יציאה (Exit-intent forms) – טופס שקופץ לגולש כשהוא לוחץ על יציאה מהאתר. הטופס נועד לייצר אינטראקציות עם גולשים רגע לפני שהם נוטשים את האתר.
 • טופס ממוקד (Targeted forms)  – טופס המיועד להופיע עבור אנשים ספציפיים שנכנסו לעמודים ספציפיים.
טופס פופאפ

4. אוטומציות לאיקומרס (Ecommerce Automation)

אוטומציות של איקומרס זמינות עבורכם בקלאביו גם עבור אימייל מרקטינג וגם עבור שיווק ב-SMS. במערכת תמצאו עשרות Flows (זרימת עבודה) שמתאימים לסיטואציות שונות בתהליך הגלישה של גולשים באתר. הפלואוס הללו מאפשרות לכם ליצור חווית לקוח מותאמת אישית ולשלוח הודעות מתוזמנות עבור גולשים. בין האוטומציות המומלצות ב-Klaviyo אתם תמצאו:

 • קרוסייל ואפסייל (Cross-sell and Upsell) – הגדלת המכירה הקיימת כדי להגדיל את ערך חיי הלקוח (LTV)
 • נטישת עגלה וצ’קאאוט (Cart & Checkout Abandonment) – להחזיר לאתר גולשים שכבר התחילו תהליך רכישה אך לא סיימו אותו.
 • חזרה למלאי (Back in stock) – להודיע לגולשים כאשר מוצר שהם גילו בו עניין חוזר למלאי.
 • ברוכים הבאים לנרשמים חדשים (Welcome series) – גולשים שיירשמו יצטרפו אוטומטית ויקבלו את סדרת המיילים של “קבלת הפנים” שיצרתם מראש עבור גולשים שנוספו לרשימה שלכם.
אוטומציות לאיקומרס

5. A/B testing

הדרך הטובה ביותר לבדוק אילו קהלים מגיבים הכי טוב למיילים שלכם ואילו תכנים עובדים בצרוה טובה יותר על הקהל שלכם היא לבצע A/B טסטינג. קלאביו מאפשר לכם לבצע בדיקה מפוצלת של הקמפיינים, הטפסים, הפלואוס, סגמנטציית הקהל ועוד. עבור הקמפיינים שלכם במייל אתם יכולים לבצע את הטסטים הבאים:

 • שורות נושא שונות
 • צבעים שונים לכפתורי קריאה לפעול
 • זמני שליחת מייל שונים

A/B טסטינג עובד בצורה הטובה ביותר כאשר אתם בודקים משתנה אחד כל פעם ועושים השוואות כמעט מדויקות למעט משתנה אחד שעומד בבדיקה. למשל – אם אתם רוצים לשפר את אחוז פתיחת המיילים שלכם על ידי טסט לשורת הנושא במייל, אל תשנו דברים נוספים בין המיילים כי אתם רוצים לבדוק רק איזה שורת נושא במייל טובה יותר.

טסטינג

6. אינטגרציות (Integrations)

האינטגרציות של Klaviyo מאפשרות לכם לשלב כמה פלטפורמות מסחר אלקטרוני פופולריות כמו Shopify, ווקומרס, BigCommerce ועוד. בנוסף, קלאביו מאפשר לכם API פתוח אם אתם רוצים לבצע אינטגרציה לכלים שלא קיימים במערכת. מכיוון שאתם יכולים לסנכרן בקלות נתונים מכלים שונים לתוך Klaviyo, זה ישפר משמעותית את השיווק שלכם ויעזור לכם להגדיל המרות. בנוסף, ניתן לסנכרן לתוך קלאביו קהל ממודעות לידים של פייסבוק, אינסטגרם ולינדקאין. ניתן לחבר את קלאביו עם הכלים הבאים:

 • כלים לסקרים ומבחנים.
 • תוכניות של הפניות.
 • מערכות CRM
 • חברות אימייל מרקטינג אחרות
 • חברות SMS מרקטינג אחרות
אינטגרציות

7. דאטה ודוחות (Analytics and Reporting)

המערכת של Klaviyo מספקת עבורכם ניתוח מעמיק ודוחות עבור הקמפיינים, הטפסים והפלואוס שלכם שמגיעים לגולשים על מנת לעזור לכם למדוד ביצועים לאורך זמן. יש מגוון דוחות בקלאביו בהם תוכלו לעשות שימוש. כולל: מעקב אחר ביצועים באימייל ו-SMS, מעקב אח אחוזי המרה, מעקב אחר המרות והכנסות ועוד. קלאביו יצרו מראש עשרות דוחות עבורכם ואתם יכולים גם ליצור דוחות מותאמים אישית במידה ולא מצאתם את מה שחיפשתם. אלו שלושת הדרכים שבהן תוכלו לגשת לדוחות בקלאביו:

 • פאנל ניהול (Dashboard) – צפייה בדוחות וניתוחים ישירות מפאנל הניהול שלכם.
 • דוח מותאם אישית (Custom Schedule) – יצירה של דוחות בהתאמה אישית עבור תאריכים ספציפיים.
 • דוחות מוכנים מראש (Pre-built Reports) – גישה ישירה לדוחות שהוכנו מראש עבור העסק שלכם בנוגע לחנות האיקומרס שלכם.

בנוסף לנתוני הדיווח, בקלאביו אתם תוכלו למצוא את האפשרות Benchmarks. בנצ’מארק בעצם מספק לכם גישה לנתונים מוכנים מראש ולמאפיינים עסקיים עבור הענף שבו אתם עובדים על בסיס מידע הקיים במערכת והיסטוריית עבודה עם עסקים מהענף שלכם. אפשרות זו עוזרת לכם לקבל השוואה למתחרים שלכם, לזהות את החוזקות שלכם ולנתח את המדדים שלכם.

אנליטיקס

8. פרופיל לקוח (Customer Profile)

שיווק מבוסס נתונים זו הדרך הטובה ביותר לשווק את העסק ולמכור את המוצרים שלכם שמניב לכם אחוזי המרה גבוהים. בחשבון ה-Klaviyo שלכם אתם יכולים להוסיף נתונים על הלקוחות שלכם ובעצם לייצר סגמנטציה מהנתונים שהוספתם. לקלאביו יש מסד נתונים שבו הם מסנכרנים נתוני לקוחות שנאספו מהאינטראקציה שלהם עם המותג שלכם ועם טפסי ההרשמה. אתם גם יכולים להוסיף שדות נתונים מותאמים אישית לפרופיל הלקוח לאורך כל מסע הלקוח עם המותג. נתוני הלקוח בפרופיל הלקוח יכולים להכיל:

 • מיקום ואזור זמן
 • כמות רכישות
 • הגיע מרישום מייל או רישום SMS
 • תקשורת שביצע עם המותג בעבר
 • סך כל הרווחים
פרופיל לקוח

9. סגמנטציה (Segmentation)

בדומה לפרופיל הלקוח בסעיף הקודם, פילוח רשימות ב-Klaviyo מבוסס על נתוני הלקוח שזמינים לכם על מנת לאפשר מיקוד מדויק יותר. כדי להקל עליכם ביצירת הפלחים (סגמנטציות) עבור קהל הלקוחות, מומלץ ליצור את הפלחים לפי:

 • שימשו בקוד הנחה
 • היסטוריית רכישות
 • מוצרים שנצפו
 • מדינה
 • תחומי עניין

קלאביו מאפשר לכם גם לסנכרן את סגמנטציות שיצרתם עם פייסבוק ואינסטגרם על מנת לחדד את המיקוד של המודעות שלכם בסושיאל.

סגמנטציות

מה המחיר של Klaviyo?

התמחור של קלאביו הוא די פשוט אבל הוא משתנה לפי כמות אנשי הקשר הרצויה וגם תלוי בכמות הקרדיטים של שליחת SMS שאתם רוצים (במידה ובחרתם בחבילה השלישית הכוללת גם שיווק ב-SMS). את מספר אנשי הקשר אתם יכולים לבחור מעל אפשרויות התמחור של Klaviyo ואז המחיר ישתנה בהתאם לכמות אנשי הקשר שבחרתם – ככל שתגדילו את כמות אנשי הקשר הקיימים לפני רכישת החבילה, המחיר ישתנה בהתאם. החבילה היקרה ביותר בקלאביו היא עבור 150 אלף אנשי קשר והיא לא זמינה באתר אלא תצטרכו לפנות לתמיכה של Klaviyo על מנת לקבל תמחור מותאם אישית לכמות עצומה כזאת של אנשי קשר.

ל-Klaviyo יש גם חבילה חודשית חינמית ב-0$ לחודש ללא הגבלת אנשי קשר שניתן להוסיף, אך קיימת הגבלת שליחה של 500 מיילים בחבילה החינמית והתמיכה שאתם מקבלים היא עבור 60 יום בלבד.

לסיכום

אין ספק שאימייל מרקטינג ושיווק ב-SMS הוא קריטי עבור הצלחה של עסק, במיוד בעסקים אונליין. המערכת שלך Klaviyo מציעה לכם תכונות רבות שיכולות לעזור לכם להפעיל קמפיינים מוצלחים, להשתמש באוטומציות רלוונטיות ובעיקר להגדיל את כמות הלקוחות וההכנסות בעסק שלכם. עם שיווק יחסית אגרסיבי באמצעות הכלי הזה, אתם תוכלו להפיק את המקסימום מאסטרטגיית הפרסום שלכם ולייצר ROI גבוה מהרגיל. עבודה עם המערכת של קלאביו היא מאוד יעילה ואם ברשימה שלכם יש כבר כמה מאות או אלפי אנשי קשר, כבר בקמפיינים הראשונים תוכלו להחזיר את העלות של המערכת. לאנשים שבבעלותם סוכנות אימייל מרקטינג, עבודה עם קלאביו מאפשרת לכם לנהל מספר חשבונות חת אותו מייל מה שמקל מאוד על העבודה.

במידה ופספסתם משהו

תכנים נוספים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו!

הבלתי מספימים