פינת המייל השחור

פינת המייל השחור - על מה צריך לשים לב?

מדי פעם מגיע אליי מייל גרוע. מעצבן. שגורם לי לרצות ללחוץ על אנסבסקרייב ואולי, רחמנא ליצלן, אפילו לדווח כספאם אם הבן אדם ממש עיצבן אותי. ואתם לא רוצים שזה יקרה לכם. אז החלטתי לפרגן לכם פינה שבועית שבה נעבור על מיילים שכנראה אף אחד לא עבר עליהם לפני שהם נשלחו, למען הפחתת כמות הספאם בעולם, שזה בעצם טוב לאיכות הסביבה. הדיגיטלית.

והשבוע… מבנה המייל ולשם מה התכנסנו בכלל.

כהרגלי בקודש, אני נרשם ללא מעט ניוזלטרים כדי ללמוד שיטות שונות, לאבחן ולאגד לכם כאן את העשו ואל תעשו והנה מה שלמדתי מהניוזלטר של Product Hunt.

למה ככה חזק?

תמיד תחשבו מה הקוראים אמורים לקבל ולא מה אתם רוצים להעביר. כשכותבים את המייל חייבים להיכנס לראש של הקורא ולחשוב מה הדבר הראשון שהקוראים רואים לפני שהם בכלל גוללים (על אותו עקרון של ה ABOVE THE FOLD בדפי נחיתה) . הם כנראה ראו כותרת משכנעת וטובה וכבר לחצו על פתיחה של המייל… לא תשקיעו במבט הראשון שלהם? לא חבל?

אבל… למה שאני ארצה לעשות את זה?

כמו שלא מציעים נישואין בדייט הראשון, ככה גם אל תבקשו שישתפו את המייל שלכם כבר בחלק העליון שלו כמו שקרה עם הניוזלטר הספציפי הזה. אני לא יודע מה תוכן המייל, למה ישר לבקש ממני לשתף אותו?

וישר אחרי זה מבקשים ממני לבוא לעקוב אחריהם בטוויטר. בקיצור חברים… big no no על זה.

עבדתם עלי?

הכותרת סיפרה לי שבתוך המייל אני אצפה בטופ 20 של… והכותרת הפיצית והכמעט נעלמת בתוך בליל החלקים מבשרת לי שיש דווקא טופ 25 אבל שאני גולל יש לי בכלל 15 ואתם מפנים אותי להמשיך לקרוא את השאר במקום אחר?

אומרים כל המוסיף גורע? אז כזה.

סקשן נוסף הוכנס אל המייל עם שלל מוצרים שעשו לי עומס בעיניים. גם הצבעים הלא קשורים, גם הגלילה המתארכת, עוד מוצר, עוד המלצה, עוד פעם מבקשים ממני לשתף? יותר מידי חברים. יותר מידי.

טוב, לא הכל שלילי

הכותרת – השאירה לי מקום לסקרנות ועשתה לי חשק ללחוץ ולראות מה קורה עם החתול והטופ 20 האלו.

אוקיי, באנו ללמוד מה כן, אז איך אנחנו לא נהיה כמוהם?

נחליט מראש על מטרת המייל שלנו ונבין שאי אפשר לדחוף במייל אחד את כל מה שבא לנו לומר. אם אמרנו משהו מסויים בכותרת – אז בואו נשמור על הקו הזה ולא נזלוג לעוד חלקים. תחשבו מראש מה אתם רוצים להשיג מהמייל הזה. האם תרצו שהמנויים שלכם יקראו אותו ויקבלו ערך, האם שיעברו לדף מוצר וירכשו משהו, הרשמה לוובינר? בחירה שלכם, אבל שתהיה אחת והחלטית.

בקיצור, לקחתי את המייל המקורי וערכתי אותו בקלביו כדי שיענה על קריטריונים שבעיני הופכים כל מייל למקצועי יותר, ממוקד יותר ובסופו של דבר גם ממיר יותר. שימו פליי לראות את התוצאה!

במידה ופספסתם משהו

תכנים נוספים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו!

הבלתי מספימים