איך ליצור טופס הרשמה מרובה שלבים בקלאביו

איך ליצור טופס הרשמה מרובה שלבים בקלאביו

טפסים מרובי-שלבים מאפשרים ללמוד בקלות על המנויים שלכם ולאסוף הסכמה עבור ערוצי שיווק מרובים מבלי להפחיד מבקרים באמצעות טופס גדול או מגושם. השתמשו בתכונה זו כדי להציג רק כמה שאלות בכל פעם וללכוד מידע רב עד כמה שהמנויים שלכם מוכנים לספק. במדריך זה תלמדו כיצד פועלים טפסים מרובי-שלבים וכמה שיטות עבודה מומלצות לשימוש בהם.

טפסים מרובי-שלבים

הגדילו את רשימת ה-SMS שלכם מבלי להאט את הצמיחה של רשימת המיילים

באופן כללי, לטפסי הרשמה שאוספים הסכמה בדוא”ל יש אחוזי המרה גבוהים יותר מאשר לטפסים שאוספים הסכמה ב-SMS. כאשר אוספים הסכמה של SMS ודוא”ל בבת אחת, אתם יכולים להאט בטעות את צמיחת רשימת האימיילים שלכם. כדי להימנע מכך, השתמשו בטופס מרובה שלבים. אספו כתובות דוא”ל בשלב הראשון, ולאחר מכן הסכמת SMS בשלב השני. אם מבקרים יסיימו רק את השלב הראשון, תוכלו להגיע אליהם באמצעות דואר אלקטרוני, ותוכלו לעודד אותם להירשם לשיווק ב-SMS בעתיד.

נהלו את הסכמת הערוץ שלכם באמצעות רשימות נפרדות

אם אתם משתמשים בטופס שאוסף הסכמת דוא”ל ו-SMS בשני שלבים שונים, יש לכם את היכולת לבחור שתי רשימות שונות שאליהן יוכלו המנויים החדשים שלכם להאסף. קלאביו ממליצה להשתמש ברשימות נפרדות כדי לעזור לכם לכבד את הערוצים המועדפים על הקונים שלכם, ולעקוב אחר צמיחת רשימות הדוא”ל וה-SMS. אתם יכולים לבחור רשימות נפרדות ליצירת טפסים עם תבנית מרובת שלבים מספריית הטפסים על ידי בחירת רשימה אחרת עבור מנויי הדואר האלקטרוני ומנויי ה-SMS שלכם שיישלחו אליה כשהם ממלאים את הטופס. שימו לב שאם עדיין אין לכם רשימת מנויי SMS, קלאביו תיצור עבורכם אחת אוטומטית כאשר תבחרו באפשרות זו. לחלופין, אם אתם בונים את הטופס שלכם מאפס או רוצים לעדכן טופס קיים, אתם יכולים לעדכן את הטופס באופן ידני כדי לרשום את המבקרים שלכם לרשימות שונות.

רשימת אימייל ו-SMS

איסוף נתוני משתמש

נתוני משתמש מפורטים, כמו שם, יום הולדת או תחומי עניין של מנוי, יכולים לעזור לכם למקד את השיווק במייל שלכם ולספק חוויה אישית למנויים שלכם. על ידי הוספת שלב Profile Information (מידע על פרופיל) לטופס רב-שלבי, אתם יכולים לבקש מנויים חדשים לשתף מידע זה מבלי להזדקק לטופס הרשמה גדול עם הרבה שדות. כדי לאסוף נתוני פרופיל נוספים בטופס רב-שלבי, הוסיפו כמה שדות בסיסיים לעמוד הראשון של הטופס שלכם (למשל: שם פרטי, שם משפחה וכתובת דוא”ל). לאחר מכן הוסיפו עמוד שני עם שדות קלט אחרים, כמו יום הולדת או תחומי עניין. לאחר שהמנויים מילאו את הטופס, תוכלו ליצור פילוח כדי למקד אותם טוב יותר, או להשתמש בפלואו כדי לשלוח הודעות מותאמות אישית (למשל, פלואו יום הולדת).

הוסיפו שלבים לפני איסוף

אם אתם מעדיפים לקבל רכישה מהמבקרים שלכם לפני שתבקשו מהם מידע כלשהו, צרו טופס הרשמה עם שלב מוקדם של התקשרות. לדוגמה: צרו טופס עם ההודעה “רוצים 15% הנחה על ההזמנה הבאה שלכם?” ולחצן “כן” (ואופציונלי, כפתור “לא, תודה”), אך ללא שדות קלט. לאחר מכן, בשלב השני של הטופס, בקשו כתובת דוא”ל או מספר טלפון שבו הלקוחות יכולים לקבל את ההצעה.

כיצד טפסים מרובי-שלבים אוספים מידע

קלאביו מאחסנת מידע מכל שלב בטופס שלכם כאשר המבקרים ממשיכים דרכו. המשמעות היא שאם הגולשים מילאו רק עמוד אחד, כל מידע שהם שולחים מאותו דף יתווסף לפרופיל קלאביו שלהם. אם העמוד הראשון של הטופס שלכם אוסף מאפייני פרופיל, אך אינו אוסף דוא”ל או מספר טלפון, קלאביו יחזיק את המידע עד שהמבקרים יוסיפו דוא”ל או מספר טלפון. אם מעולם לא יסופקו דוא”ל או מספר טלפון, המידע לא יתווסף לפרופיל קלאביו. קלאביו אינו עוקב אחר מבקרים אנונימיים.

מיקוד לטפסים מרובי שלבים

טופס רב-שלבי מציע את אותן אפשרויות מיקוד כמו טופס הרשמה בן עמוד בודד. משמעות הדבר היא שאתם יכולים להגדיר טופס רב-שלבי שיופיע בפני משתמשים במיקומים מסוימים, או שעומדים בקריטריונים מסוימים. מיקוד המבוסס על רשימות מסתמך על הקוקיז של קלאביו. אם הטופס הרב-שלבי שלכם אוסף הסכמת דוא”ל ו-SMS גם יחד, שקלו להגדיר את הטופס כך שלא יופיע עבור מנויים שכבר נרשמו לערוצים השונים. כדי לעשות זאת, לחצו על Targeting & Behaviors (מיקוד והתנהגויות). בקטע שכותרתו Targeting (מיקוד), בחרו visitors in a list or segment (מבקרים ברשימה או סגמנט), ולאחר מכן סמנו Don’t show to visitors in certain lists or segments (אל תראו למבקרים ברשימות או סגמנטים מסוימים). בחרו את רשימות הדוא”ל וה-SMS הראשיות שלכם.

אתם יכולים ליצור טפסים נפרדים כדי לטרגט פרופילים שנרשמו לערוץ אחד בלבד. לדוגמה, צרו טופס לאיסוף הסכמת SMS, והגדירו אותו כך שיוצג רק למנויי דוא”ל שמעולם לא נרשמו ל-SMS. צרו קטע כזה:

If someone is in / is not in list > is in [Email List]

AND

If someone is or is not consented to receive SMS > Is consented to receive SMS

באפשרות Targeting & Behaviors (מיקוד והתנהגויות) של הטופס שלכם , הגדירו את הטופס כך שיופיע רק לפלח זה.

מגבלות של טפסים מרובי שלבים

טפסים מרובי-שלבים מעבירים את הגולש בנתיב מסוים דרך סדרה של דפים. לא ניתן לדלג על דף בודד של טופס עבור מבקרים מסוימים באתר. עם זאת, אתם יכולים לשכפל את הטופס הרב-שלבי שלכם, ולאחר מכן למקד את שני העותקים של הטופס לקהלים שונים ולהתאים אותם כרצונכם. המספר המרבי של עמודים בטופס הוא 4, בתוספת הודעת הצלחה לאחר השלמת הטופס. הטפסים של קלאביו אינם יכולים לעקוב אחר מידע ממבקרים אנונימיים, כך שאם אנשים מלאו שלב בטופס אך לא סיפקו פרט מזהה ייחודי (דוא”ל או מספר טלפון), המידע שלהם לא יהיה זמין בחשבונכם.

זהו! למדתם איך ליצור טופס הרשמה מרובה שלבים בקלאביו

במידה ופספסתם משהו

תכנים נוספים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו!

הבלתי מספימים