איך להתאים חשבון קלאביו למידע ולמדיה של המותג שלכם

איך להתאים חשבון קלאביו למידע ולמדיה של המותג שלכם?

במדריך אתם תלמדו:

במדריך תלמדו כיצד לשנות את שם הדומיין שלכם אם אתם מבצעים מיתוג מחדש ושיטות עבודה מומלצות לשמירה על יכולת מסירה טובה לפני ואחרי השינוי הזה.

דרישות מוקדמות

צרו אסטרטגיית מיתוג מחדש

בעת מיתוג מחדש, סביר להניח שתשתמשו באחת משלוש האפשרויות:

  1. שינוי את השם של דומיין קלאביו הקיים שלכם – אם תבחרו לעדכן ולשנות את שם הדומיין הנוכחי שלכם, בצעו את השלבים המתוארים בסעיפים שלהלן כדי להכין את הקהל שלכם בצורה נאותה ולערוך כל עותק שיווקי מרכזי.
  2. מיזוג חשבונות קלאביו – במקרים מסוימים, ייתכן שיש לכם שני חשבונות קלאביו שברצונכם למזג לאחד. לעתים קרובות הסיבה לכך היא שהחברה שלכם רכשה או התמזגה עם חברה אחרת שמשתמשת בקלאביו. בדומה לעדכון ושינוי שם החשבון שלכם, בצעו את השלבים בסעיפים שלהלן כדי להכין את הקהל שלכם ולערוך עותק שיווקי מפתח.
  3. התקנת חשבון קלאביו חדש לגמרי – אם אתם רוצים להתחיל מאפס ולהתקין חשבון קלאביו חדש, אינכם צריכים לעקוב אחר ההוראות המפורטות במדריך זה.

הכינו את חשבונכם לשינוי

לפני שמתחילים למתג מחדש, יש כמה פריטי פעולה שעליכם לבצע כדי לשמור על יכולת מסירה והעברת מידע מדויק ללקוחות שלכם. בצעו את השיטות המומלצות הבאות לפני ביצוע שינויים גורפים בחשבונכם:

עדכנו את חנות האיקומרס שלכם

עדכנו את חנות המסחר האלקטרוני ואת האינטגרציה שלכם כדי לקחת בחשבון שינויים חדשים בשם המותג שלכם. אם כתובת האתר של החנות שלכם משתנה, ודאו שזה בא לידי ביטוי בכל חנות המסחר האלקטרוני שלכם, כמו גם בכל לוגו או תוכן ממותג. אם עדיין לא עשיתם זאת,הפעילו מעקב אינטרנט וכל תכונות מעקב חשובות אחרות שבהן אתם משתמשים עם קלאביו – לדוגמה,אירועי Added to Cart (הוספה לעגלה) custom )מותאמים אישית) עבור משתמשי שופיפי.

הגדירו את כל הפלואוז למצב Manual (ידני)

חיוני להגדיר את כל הודעות הדוא”ל בפלואוז שלכם למצב Manual (ידני). אם הן Live (חיות), הן ישלחו אוטומטית ללקוחות שלכם לפני שהן מתכוונים בזמן שאתם מחליפים את שם הדומיין שלכם. כדי להיות בטוחים שרק מידע מדויק ובזמן נשלח בפלואוז שלכם, הגדירו את הסטטוס שלהם ל-Manual (ידני) לפני שתתחילו בעדכון או מיזוג שם הדומיין שלכם.

חימום תשתית שליחה

חימום תשתית השליחה שלכם הוא שלב נדרש לאחר שינוי שם הדומיין השולחים שלכם, כך שאם אתם נוקטים בגישה זו, שלב זה הוא המפתח. למרות שעדיין תשתמשו באותו חשבון קלאביו, ספקי תיבת הדואר הנכנס מתייחסים לכל דומיין חדש כישות נפרדת לחלוטין. אם לא תקלו על עצמכם בחזרה לשליחה, תסתכנו בפגיעה ביכולת המסירה שלכם.

הודיעו ללקוחות שלכם על שינוי

חשוב לעדכן את הלקוחות שלכם לפני מיתוג מחדש כדי לשמור על יכולת אספקה טובה ויחסי לקוחות. אם תשנו את הדומיין שלכם מבלי להודיע ללקוחות שלכם, הם עשויים לחשוב שאתם מותג חדש לחלוטין שהם מעולם לא עסקו בו. עיינו בסעיף למטה למידע נוסף על הודעה ללקוחות שלכם לפני מיתוג מחדש.

הכינו את הלקוחות שלכם

השאירו את המנויים שלכם מעודכנים בכל שינוי גדול כמו מיתוג מחדש של חשבונכם. אם לא תעשו זאת, אתם מסתכנים בלבלבל לקוחות, שעלולים להפסיק לעסוק באימיילים שלכם, לסמן אותם כספאם או לבטל את הרישום. כדי למנוע תגובות שליליות של לקוחות, צרו ותזמנו קמפיין שיתריע למנויים שלכם על שינוי השם לפני השליחה הראשונה עם אותו שם דומיין חדש. אם אתם שולחים גם מיילים וגם הודעות SMS, שלחו קמפיין באמצעות שני הערוצים כדי ששתי הקבוצות יהיו מודעות לשינוי הקרוב. עבור הקמפיין שלכם בדוא”ל, אתם יכולים ליצור דואר אלקטרוני מבוסס טקסט כדי למשוך את תשומת הלב של המנויים. כללו גם את המיתוג והלוגו הנוכחיים וגם החדשים שלכם. תוכן המותג הנוכחי שלכם יעזור למנויים לזהות את העסק שלכם, והתוכן החדש יראה להם למה הם יכולים לצפות בעתיד, ויאפשר ללקוחות להכיר את המיתוג לפני שאתם קופצים מיד לשלוח אותו. באופן דומה, עבור SMS, הקפידו לכלול גם את שם המותג הנוכחי וגם את שם המותג החדש. אם MMS זמין, אתם יכולים גם לכלול את הלוגו החדש כדי להדגיש טוב יותר את המיתוג החדש. אנו ממליצים גם לקשר לדף שמציג את המיתוג החדש שלכם.

עדכנו את הדומיין השולח שלכם

עדכון דומיין השולחים שלכם חל רק אם אתם עוברים לדומיין שולחים ייעודי. אם אתם ממזגים חשבונות, ובכך שומרים את השם והדומיין של חשבון שכבר קיים, דלגו על שלב זה והמשיכו לסעיף הבא. שימו לב שאם אתם עוברים לדומיין שנרשם לאחרונה או ששלחתם עם קלאביו פחות מ-30 יום, תצטרכו לחמם את התשתית שלכם. אם יש לכם חשבון קיים עם היסטוריית שליחה של 30 יום, אינכם צריכים לחמם מחדש.

עדכנו את פרטי המותג שלכם בקלאביו

לאחר עדכון שם הדומיין שלכם או, עבור אותם מיזוגים, הודעתם לקהל הלקוחות שלכם ששינוי קרוב, הצעד הבא שלכם הוא לעדכן את המידע הכולל את המיתוג הקודם שלכם. תחומים מרכזיים בקלאביו לעריכה המיועדים לשקף את המותג החדש שלכם ידונו להלן.

ברירת המחדל של דוא"ל והגדרות ארגון של השולח

כדי לגשת למידע זה, עברו אל Account & billing > Contact Information > Organization (חשבון וחיוב > פרטי איש קשר > ארגון). כאן, ערכו את כתובת הדוא”ל של שולחי ברירת המחדל שלכם, שהיא הישות שממנה יקבלו את ההודעות שלכם. אתם יכולים גם לערוך חלקי מידע מרכזיים אחרים שאולי השתנו במהלך תהליך המיתוג מחדש הזה. כאשר הוא מעודכן לפי טעמכם, בחרו Update Information (עדכון מידע) כדי לשמור את השינויים.

ברירת מחדל שם שולח באימייל

כתובת הדוא"ל של השולחים המוגדרת כברירת מחדל בכל הודעות הדוא"ל הקיימות

שינוי הגדרות הארגון שלכם לא יעדכן אוטומטית אף אחת מהפלואו הנוכחים שלכם. כתוצאה מכך, עליכם לעדכן ידנית את כתובת הדוא”ל של השולחים שלכם עבור כל דוא”ל בתוך פלואו. תנו עדיפות לפלואו של מעורבות גבוהה, כגון סדרת קבלת הפנים שלכם, נטישת גלילה ופלואו עגלה נטושה, כדי שתוכלו להפעיל אותן במהירות. לאחר העריכה, אתם יכולים לשנות את הסטטוס של פלואוז אלה מ-Manual (ידני) ל-Live (חי).

ספריית מותגים

עברו אל  Content > Images & Brand (התוכן שלכם > תמונות ומותג) כדי לגשת לתמונות, נכסי מותג וגופנים שנשמרים בחשבון קלאביו שלכם. כאן, אתם יכולים להעלות תוכן חדש כדי להתיישר עם המיתוג מחדש שלכם, כמו גם להציג תצוגה מקדימה, למחוק ולעדכן תוכן והגדרות קיימים.

פלואו ותבניות

בנוסף לכתובת הדוא”ל המשויכת לדואר אלקטרוני בפלואו שלכם, תרצו לערוך כל תוכן פלואו ותבניות דוא”ל כדי לשקף את המיתוג החדש. זה כולל כל:

  • העתקת הודעות הדואר אלקטרוני או ה-SMS שלכם
  • תוכן שורת הנושא
  • תוכן מקושר
  • כתובות אתרים של תבניות

    אתם יכולים גם ליצור תבניות חדשות כדי להתחיל מאפס אם תבחרו לעצב מחדש את תוכן החנות שלכם לחלוטין. אם אתם ממזגים חשבונות, הגדירו את הפלואוז שלכם לטיוטה ולאחר מכן העתיקו את כל הזרמים והתבניות שברצונכם לשמור, ושלחו אותם לחשבון שאתם שומרים.

פרופילים ונתוני מעורבות

אם אתם ממזגים חשבונות, תרצו להעביר את נתוני הפרופיל הקיימים לחשבון שאתם מתכוונים לשמור. אתם יכולים לייצא את הרשימה הראשית שלכם לקובץ CSV ולאחר מכן לייבא את המידע הזה ישירות לחשבון הבא שלכם. נתוני המעורבות היחידים שיועברו לחשבון האחר שלכם הם First Click (קליק ראשון) ו-Last Click (קליק אחרון). אתם יכולים להשתמש במסגרות זמן אלה כדי לאמוד את המעורבות בחשבון החדש שלכם ולחדש את העברת ההודעות.

תחממו את הדומיין שלכם

חימום הדומיין שלכם גורם לספקי תיבת הדואר הנכנס לראות אתכם כשלוחים חדשים “טובים” ומחזק את המוניטין השולחים שלכם כך שתימנעו מפגיעה בתיקיית הספאם. כל לקוח חדש של קלאביו או אלה המשתמשים בדומיין שנרשם לאחרונה שיש להם נתוני מעורבות או משתמשים באינטגרציה בנויה מראש, יצטרכו לבצע את תהליך ההתחממות המודרך הסטנדרטי באפליקציה. אחרת, אם אתם מגיעים לקלאביו ללא נתוני מעורבות או לא משתמשים באחת מהאינטגרציות המובנות מראש, אתם יכולים לעקוב אחר תהליך הצגת הפלטפורמה. שימו לב שלקוחות קלאביו הקיימים פשוט עוברים לדומיין שליחה ייעודי, לא צריכים לחמם שוב את התשתית שלכם, כל עוד יש לכם היסטוריית שליחה של 30 יום.

זהו! למדתם איך להתאים חשבון קלאביו למידע ולמדיה של המותג שלכם

במידה ופספסתם משהו

תכנים נוספים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו!

הבלתי מספימים