איך לחבר את שופיפיי לקלאביו ולהתחיל לעבוד

איך לחבר את שופיפיי לקלאביו ולהתחיל לעבוד

במדריך אתם תלמדו:

תלמדו כיצד להפעיל את אינטגרציית שופיפי של קלאביו על מנת להביא את פרופיל הלקוחות שלכם ונתוני הזמנה לתוך קלאביו ולהגיע ללקוחות באמצעות הודעות ממוקדות. מדריך זה עובר על איסוף מנויי דוא”ל ו-SMS, סנכרון ניוזלטר של שופיפיי או טופס הרשמה לרשימה של קלאביו, הוספת מדדים משופיפיי לקלאביו, ומאפשרת מעקב קלאביו עבור לקוחות והמוצרים שנצפו בחנות שופיפיי שלכם. הוספת האינטגרציה של שופיפיי והגדרת הגדרות ספציפיות, תביא אוטומטית את כל הנתונים הללו לתוך קלאביו. ישנן שתי דרכים להתחיל אינטגרציה של שופיפיי עם קלאביו:

 • הוסיפו את האינטגרציה של שופיפיי מאשף ההתקנה של קלאביו (אם אתם לקוחות חדשים לגמרי).
 • הוסיפו את אינטגרציית שופיפיי מהכרטיסייה אינטגרציות בקלאביו.

  ההוראות הבאות עוברות דרך הוספת האינטגרציה של שופיפיי מכרטיסיית אינטגרציות בחשבון הקלאביו שלכם.

הוסיפו את האינטגרציה של שופיפיי במערכת קלאביו

  1. בקלאביו, בחרו את שם החשבון שלכם בפינה השמאלית התחתונה. לאחר מכן, לחצו על Integrations (אינטגרציות).
 1. חפשו את שופיפיי ולאחר מכן לחצו על Add Integration (הוסיפו אינטגרציה) כדי להציג את דף הגדרות האינטגרציה.
חיבור קלאביו לשופיפיי1

3. הדביקו את כתובת האתר של חנות שופיפיי שלכם בתיבה. ודאו שהוא בפורמט mystore.myshopify.com. 

חיבור קלאביו לשופיפיי2

4. תתבקשו להתקין מעקב באתר לאחר התחברות לשופיפיי, כך שסעיף זה עדיין לא יהיה זמין.
5. סמנו את התיבה Sync your Shopify email subscribers (סנכרנו מנויי הדוא”ל של השופיפיי שלכם) עם קלאביו כדי להוסיף אוטומטית את כל הלקוחות שמקבלים שיווק בדוא”ל בקופה ולשלוח את המידע שלהם, או להירשם לכל טופס הרשמה של שופיפיי, לרשימה שתבחרו מהתפריט הנפתח.
6. בחרו רשימה להוספת מנויי דוא”ל מהתפריט הנפתח, כגון רשימת הניוזלטר שלכם, אם בחרתם בהגדרה זו.
7. סמנו את התיבה Sync your Shopify SMS subscribers (סנכרנו את ה-SMS מנויי השופיפיי שלכם) עם קלאביו כדי להוסיף אוטומטית את כל הלקוחות שמקבלים שיווק ב-SMS בקופה לרשימה שתבחרו מהתפריט הנפתח.
8. בחרו רשימה להוספת מנויי SMS מהתפריט הנפתח, אם בחרתם בהגדרה זו.
9. בדקו את ההגדרה Sync profiles and profile data from Klaviyo to Shopify (סנכרון פרופילים ונתוני פרופיל מקלאביו לשופיפיי) אם ברצונכם לסנכרן נתונים כלשהם. אנו ממליצים לסנכרן את כל הפרופילים וכל סוגי הנתונים עם שופיפי. אם סימנתם הגדרה זו, בצעו את הפעולות הבאות:

א. בחרו אם לסנכרן עדכונים עבור כל פרופילי קלאביו, או רק עבור פרופילים שכבר קיימים בשופיפיי. אם תבחרו בכל הפרופילים, קלאביו תיצור לקוחות חדשים בשופיפיי עבור כל הפרופילים (קיימים וחדשים) שנוצרו בקלאביו. זה כולל פרופילים שסונכרנו מאינטגרציות אחרות של קלאביו, או שנוספו באמצעות ייבוא רשימות, גם אם הם לא יצרו אינטראקציה עם חנות השופיפיי שלכם.
ב. בחרו אילו נתוני פרופיל תרצו לסנכרן: Name, email address, and phone number, Email subscription status, and SMS subscription status (שם, כתובת, דוא”ל ומספר טלפון, סטטוס מנוי דוא”ל וסטטוס מנוי SMS) (אם הפעלתם SMS).

10. לאחר התקנת ההגדרות, לחצו על Connect to Shopify (התחברו לשופיפיי). זה יעביר אתכם לחשבון שופיפיי שלכם. ייתכן שתתבקשו להיכנס לשופיפיי.
11. לאחר הכנסתם לשופיפיי, סקרו את ההרשאות ולחצו על Install app (התקינו אפליקציה). זה מתחיל לסנכרן את נתוני שופיפיי שלכם עם קלאביו ומחזיר אתכם לחשבון קלאביו שלכם.

חיבור קלאביו לשופיפיי3

12. הסבר ירוק להצלחה יציין שהנתונים שלכם מסתנכרנים עם קלאביו. מתי הסנכרון שלכם מסתיים תלוי בכמות הנתונים; עיינו בסעיף שלהלן בנושא ניטור סנכרון הנתונים ההיסטוריים למידע מפורט יותר.
13. לבסוף, אפשרו מעקב באתר על ידי החלפת אפליקציית קלאביו המוטמעת בשופיפיי. עשו זאת על ידי גלילה לקטע Onsite Tracking (מעקב באתר) בדף הגדרות האינטגרציה, שם תראו הודעה המציינת שהטמעת אפליקציית קלאביו שלכם עדיין לא מופעלת. לחצו על הקישור שכותרתו view your App Embed setting here (הציגו את הגדרת הטמעת האפליקציה שלכם כאן) כדי להכנס לשופיפיי.

חיבור קלאביו לשופיפיי4

14. שימו לב שההגדרה להפעלת Viewed Product (מוצר שנצפה) מסומנת כברירת מחדל, אז מוצר שנצפה יתחיל לעקוב לאחר שתפעילו את הטבעת האפליקציה.
15. לאחר שהובא להגדרות ערכת הנושא שלכם, ודאו שהטמעת האפליקציה מופעלת ולאחר מכן לחצו על Save (שמירה).

חיבור קלאביו לשופיפיי5

16. כדי לבדוק שהגדרת המעקב באתר הושלמה, נווטו חזרה לדף הגדרות האינטגרציה של שופיפיי בקלאביו {לחצו על שם החשבון שלכם בפינה השמאלית התחתונה, בחרו Integrations (אינטגרציות), ואז מצאו את האינטגרציה של שופיפי ולחצו על View Settings (הציגו הגדרות) , שם תראו הסבר כחול המציין שהטמעת האפליקציה שלכם מופעלת כעת.
17. כעת יצרתם אינטגרציה של קלאביו עם שופיפיי והגדרת מעקב באתר.

חיבור קלאביו לשופיפיי6

בדקו מעקב באתר

המעקב באתר קלאביו מורכב משתי תכונות: Active on Site (פעיל באתר) ו-Viewed Product tracking (מעקב אחר מוצר שנצפה). כדי לאשר שהם פועלים, בצעו את השלבים הבאים:

 1. נווטו אל אתר שופיפיי שלכם
 2. בדף הבית שלכם, הוסיפו את הפרטים הבאים לסוף כתובת האתר, והחליפו את example@gmail.com בכתובת הדוא”ל שלכם: ?utm_email=example@gmail.com
 3. טענו מחדש את הדף
 4. נווטו לדף מוצר באתר שלכם
 5. חפשו בקלאביו את כתובת הדוא”ל שלכם

אתם תראו שנוצר עבורכם פרופיל קלאביו (אם אחד לא היה קיים כבר), וכי מעקב אחר מדדי Active on Site (פעיל באתר) ו-Viewed Product (מוצר נצפה) בעדכון הפעילות שלכם.

מידע נוסף על הגדרות שופיפיי

כאן אנו נותנים פרטים נוספים על הגדרות שופיפיי. אם אי פעם תצטרכו לעדכן את ההגדרות האלה, תוכלו לחזור לדף הגדרות האינטגרציה על ידי לחיצה על שם החשבון שלכם בפינה השמאלית התחתונה, בחירה ב-Integrations (אינטגרציות), מציאת האינטגרציה של שופיפיי שלכם ולחיצה על View Settings (הציגו הגדרות). לאחר מכן, בצעו את השינויים שלכם ולחצו על Update Settings (עדכנו הגדרות).

מעקב באתר

הטמעת אפליקציית קלאביו עבור עורך ערכות הנושא של שופיפי מאפשרת מעקב אחר קלאביו באתר עבור ערכות נושא וינטג’ וגם של Shopify 2.0. לאחר האינטגרציה עם שופיפי והתקנת אפליקציית קלאביו, הפעילו את הטמעת אפליקציית קלאביו עבור החנות שלכם על ידי ביצוע ההוראות בסעיף למטה. ישנם שני סוגים מרכזיים של מעקב אחר קלאביו באתר: Active on Site tracking (מעקב פעיל באתר) ו-Viewed Product tracking (מעקב אחר מוצרים שנצפו). שימוש באירועי מעקב אלה יכול לעזור לכם להפעיל את הדפדפנים הניתנים לזיהוי של החנות שלכם. בנוסף, הפעלת מעקב פעיל באתר תאפשר לכם להשתמש בטפסי הרשמה של קלאביו. סימון ההגדרה Viewed Product (מוצר נצפה) יאפשר מעקב אחר מוצר שנצפה עבור החנות שלכם לאחר הפעלת הטמעת האפליקציה. שימו לב שניתן לשייך את האפליקציה לחשבון קלאביו שלכם רק לחנות שופיפי אחת. בהתבסס על הגדרות פרטיות הלקוח שלכם שופיפיי, קלאביו עשויה שלא לעקוב אחר אירועים באתר {כולל Active on Site (פעיל באתר) ו-Viewed Product (מוצר שנצפה) עבור מבקרים בחנות שופיפי שלכם באיחוד האירופי, EEA, בריטניה ושוויץ, אלא אם כן הם נתנו הסכמה.

ב-14 בדצמבר 2022, קלאביו פרסמה עדכון המשנה את האופן שבו מנויי דוא”ל מסונכרנים משופיפיי לקלאביו. סנכרון זה הסתמך בעבר על תג Accepts Marketing (הסכמה לשיווק) של שופיפי, אך כעת, מנויים מסונכרנים באמצעות מודל המנויים הקיימים של שופיפי. קלאביו עדיין מסנכרנת את תג Accepts Marketing (הסכמה לשיווק) משופיפיי, והמנויים הקיימים שלכם שסונכרנו לפני פרסום זה אינם מושפעים מהשינויים הללו. למידע נוסף על Accepts Marketing (הסכמה לשיווק) כדי להבין מנויים קיימים, קראו את הסעיף למטה. אנשי קשר שנוצרים בשופיפיי בפעם הראשונה רשומים כעת בשלב ה-Checkout Started step (צעד התחלת התשלום), ברגע שהם שולחים את הנתונים שלהם. אנשי קשר קיימים בשופיפיי יצטרכו לבצע הזמנה כדי להירשם. חשוב להוסיף את המנויים של שופיפי באופן אוטומטי לרשימת הניוזלטר של קלאביו שלכם כדי לבנות בקלות רשימה של מנויים שהסכימו לקבל דיוור. מנויי ניוזלטר חדשים יסונכרנו בזמן אמת באמצעות אינטגרצית שופיפי שלכם. אם פרופיל Accepts Marketing (הסכמה לשיווק) בדוא”ל בשופיפיי אושר, הם יקבלו הסכמה לשיווק בדוא”ל בקלאביו. סטטוס זה מופיע בפרופילים בודדים בקלאביו, ואירוע Subscribed to List event (מנוי לרשימה מתועד בקלאביו). אם פרופיל מבוטל בשופיפיי, הוא לא יבוטל בקלאביו. בנוסף, אם פרופיל קלאביו כבר רשום אך אינו Accepts Marketing (הסכים לשיווק) בקופה, הוא לא יבוטל בקלאביו (לא יתרחש שינוי). אם פרופיל יבוטל בקלאביו, ולאחר מכן יירשם מחדש בקופה, הוא יירשם מחדש בקלאביו.

דיוור ב-SMS למנויים

איסוף הסכמת SMS מלקוחות במהלך התשלום מאפשר לכם להגדיל באופן דרסטי את רשימת מנויי ה-SMS שלכם. זוהי גם דרך פשוטה ולא פולשנית להשיג הסכמה. תוכלו לאסוף הסכמת SMS רק מנמענים במדינות שבהן SMS קלאביו זמין. אם אתם אוספים גם מנויים בדוא”ל, הקצו רשימה נפרדת לכל ערוץ. זה מבטיח שההסכמה מיושמת כראוי כאשר מנויים מסתנכרנים לתוך קלאביו. שימו לב שההסכמה תסתנכרן עם קלאביו רק אם האנשים נרשמו ל-SMS בשופיפי בפעם הראשונה.

סנכרון נתונים עם שופיפיי

כאן, בחרו לאילו פרופילים לסנכרן עדכונים מקלאביו לשופיפי (כל הפרופילים, או הפרופילים שכבר קיימים בשופיפיי) ואילו שדות צריכים לסנכרן. לאחר שתגדירו את ההגדרות הללו, השדות הבאים יסונכרנו רק אם הם היו ריקים בעבר עבור לקוח קיים בשופיפיי: שם פרטי, שם משפחה, דואר אלקטרוני ומספר טלפון. השדות
מקלאביו שיחליפו שדות קיימים בשופיפיי הם סטטוס מנוי דוא”ל וסטטוס מנוי SMS. אנו ממליצים לסנכרן את כל הפרופילים וכל סוגי הנתונים עם שופיפיי.

עקבו אחר סנכרון הנתונים שלכם

כאשר אתם יוצרים אינטגרציה לראשונה עם שופיפיי, קלאביו תסנכרן את 90 הימים האחרונים של נתוני שופיפי שלכם כך שתוכלו להתחיל לעסוק בלקוחות האחרונים שלכם. לאחר הסנכרון של 90 הימים האחרונים של הנתונים, קלאביו תתחיל את סנכרון הנתונים ההיסטוריים המלאים שלכם. תלוי בכמות ההזמנות, הלקוחות והמוצרים שיש לחנות שלכם, זה יכול לקחת בין כמה דקות למספר ימים לסנכרן את כל הנתונים שלכם, וסרגל התקדמות ירוק יציג את התקדמות הסנכרון שלכם. לאחר השלמת הסנכרון ההיסטורי הזה, נתונים חדשים יסונכרנו עם קלאביו בזמן אמת. כדי לבדוק את התקדמות הסנכרון הראשוני:

 • לחצו על התפריט הנפתח Analytics (ניתוח נתונים) ובחרו Metrics (מדדים).
 • מצאו את המדד Placed Order (בוצעה הזמנה) ושנו את טווח התאריכים של התרשים כדי לראות אילו תאריכים סונכרנו במלואם. כאשר הסנכרון יסתיים, אינטגרצית שופיפי בלשונית האינטגרציות תסומן כמושלמת.
 • כדי לוודא בעצמכם שכל הנתונים משופיפיי מסונכרנים, אתם יכולים להצליב את סך ההזמנות למשך מספר ימים או שבוע. לפני שתתחילו לאמת, ודאו שאזור הזמן של חשבונכם תואם להגדרות בשופיפיי.
 • כדי לבדוק או לעדכן את אזור הזמן של חשבונכם, עברו ל- Account Settings (דף הגדרות חשבון) (נמצא על ידי לחיצה על שם החשבון שלכם בפינה השמאלית התחתונה, ולאחר מכן לחיצה על Settings (הגדרות) נווטו אל Contact Information > Organization (פרטי איש קשר > ארגון) וגללו מטה אל Timezone (אזור זמן).

טפסי הרשמה עם שופיפיי

אינטגרצית שופיפי של קלאביו מספקת שלוש אפשרויות לסנכרון טפסי ההרשמה שלכם עם קלאביו:

1. סנכרנו את טפסי ההרשמה המוגדרים כברירת מחדל של שופיפי לרשימת קלאביו (זה קורה כאשר אתם מסמנים את ההגדרה Sync your Shopify email subscribers to Klaviyo (סנכרנו את מנויי הדוא”ל של שופיפי שלכם לקלאביו) במהלך הגדרת האינטגרציה)
2. הוסיפו טופס קלאביו לחנות השופיפיי שלכם.
3. צרו אינטגרציית ספק טופס הרשמה של צד שלישי בחשבון קלאביו שלכם.

אם כבר התקנתם Active on Site (מעקב פעיל באתר) (או דרך הטמעת האפליקציה, הגדרת האינטגרציה שהוצאה משימוש, או ידנית) תוכלו להתחיל להשתמש בטפסי הרשמה של קלאביו מיד. הסיבה לכך היא שאותו קטע קוד שמאפשר מעקב פעיל באתר (המכונה “Klaviyo.js”) מאפשר גם את טפסי ההרשמה.

הסכמת קבלת השיווק מהגולש

ב-14 בדצמבר 2022, קלאביו פרסמה עדכון המשנה את האופן שבו מנויי דוא”ל מסונכרנים משופיפי לקלאביו. סנכרון זה הסתמך בעבר על תג Accepts Marketing(הסכמת קבלת השיווק) של שופיפי, אך כעת, מנויים מסונכרנים באמצעות מודל המנוי של שופיפי. אם אתם מחפשים להבין את מנויי שופיפי שלכם שסונכרנו לפני פרסום זה, המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על תג Accepts Marketing (הסכמת קבלת השיווק). להלן דוגמה לאופן שבו הנכס מופיע בפרופיל של לקוח בקלאביו. כדי למצוא רשימה של פרופילים בקלאביו ולצפות בפרטים שלהם, לחצו על התפריט הנפתח Audience (קהל) ובחרו בכרטיסיית Profiles (פרופילים).

חיבור קלאביו לשופיפיי7

אתם יכולים גם להשתמש בסרגל החיפוש כדי לחפש פרופילים בודדים. ישנם כמה מצבים שעלולים לגרום ללקוח קיים להגדיר את Accepts Marketing (הסכמה לשווק) כ- false (שקר), אך הם עדיין רשומים לניוזלטר שלכם:

1. אם לקוחות שעשו צ’ק-אאוט מחליטים לא לקבל שיווק בדוא”ל באותו זמן, אבל מאוחר יותר נרשמים באמצעות טופס הרשמה של קלאביו, הם עדיין יתווספו לרשימת הניוזלטר שלכם.
2. אם לקוחות עשו צ’ק-אאוט ואכן מקבלים שיווק בדוא”ל, הם יתווספו לרשימת הניוזלטר שלכם. אם הם עושים צ’ק-אאוט שוב, הם כנראה יחליטו לא להירשם שוב מכיוון שהם כבר רשומים. בהתאם לתצורת התשלום שלכם, שופיפי עשויה לראות בכך כלא מסכימים לקבלת שיווק ( Accepts Marketing = FALSE.) סביר להניח שאינכם רוצים להתייחס ללקוחות אלו כאילו ביטלו הרשמה. במקום זאת, תרצו להשאיר את הלקוחות הללו ברשימת הניוזלטר שלכם.

קלאביו לא תסנכרן אוטומטית מנויים היסטוריים לרשימה כאשר תסמנו Collect email subscribers (אספו מנויים בדוא”ל). אם אתם צריכים להוסיף מנויים היסטוריים לרשימת הניוזלטר שלכם. בנוסף, חשוב לציין כי לקוחות קיימים מראש עם הגדרת Accepts Marketing (הסכמת קבלת השיווק)ל- FALSE(שקר) לא יורחקו באופן אוטומטי. אם אתם נתקלים בבעיות עם אינטגרציה שופיפי שלכם.

זהו! למדתם איך לחבר את שופיפיי לקלאביו ולהתחיל לעבוד

במידה ופספסתם משהו

תכנים נוספים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו!

הבלתי מספימים