Klaviyo personalized product feeds – פיד מוצרים מותאם אישית ללקוח – 2023

ב2023 – חשיבות הפרסונליזציה מקבלת משנה תוקף – ו”FIRST NAME” כבר לא מרגש אף אחד – מה שפעם היה מגניב לגמרי, היום מותגים צריכים להתאמץ הרבה יותר על מנת להגיע לרמת פרסונליציה גבוהה והתאמת הצעות ללקוחות 

בעקבות כך – Klaviyo שיחררה את הפיצ’ר של מוצרים מותאמים אישית פר לוקח

בספטמבר 2023 קלביו הכריזה על שדרוג משמעותי של המלצות המוצרים המותאמות אישית ללקוח, הכוללת אפשרות ליצור קטלוגים (FEEDS) המבוססים על כללים ספציפיים בהתנהגות הלקוח, היסטורית הרכישות שלו, ביקורים באתר ועוד.

העדכון הגדול הזה מאפשר לנו להעלות את רמת הפרסונליזציה במסרים ובמיילים שלנו – ולשפר את חווית הלקוח על ידי הפיכת הדיוורים שלנו לאישיים הרבה יותר, לעזור לנו להציג לכל לקוח כאינדיבידואל קטלוג ומוצרים שמותאמים ממש לו ולהגביר את אחוזי ההמרה מכל מייל ומייל.

 

התאמת מוצרים אישית היא סופר קריטית למותגים שרוצים להישאר תחרותים בעולם הצרכנים של היום. 
מחקרים מראים שלמעלה מ-78% מהצרכנים כבר לא מסתפקים בהצעות גנריות ו”שטחיות” ורוצים לקבל הצעות מותאמות להם! 

הסבלנות נגמרת והחוסר רצון להתאמץ למצוא את מה שהוא אוהב – גורמת ללקוח להפוך לאדיש לעשרות הצעות שהוא מקבל ולכן-91% נוטים יותר לקנות ממותגים שמזהים, זוכרים ומספקים להם הצעות רלוונטיות (ולא ממותגים ששולחים את אותו מכנס/ג’קט לכל העשרות אלפי לקוחות שלהם ומקווים שלכולם זה יהיה רלוונטי) – כך שהתאמה אישית של 1:1 היא חיונית וקריטית לחלוטין. 

אבל זה לא כל כך קל לביצוע – 63% מהמשווקים הדיגיטליים אומרים שהם מתקשים לספק התאמה אישית – כי יש צורך בשימוש בכמה מערכות, תהליכי אוטומציות נוספים, “משין לירנינג” וכלי AI.

וכאן הפיצוח של Klaviyo מקצר את כל השרשרת המורכבת הזאת – על ידי כך שהיא מספקת דרך יעילה להמליץ על מוצרים מותאמים אישית לעשרות אלפי לקוחות בכמה קליקים פשוטים בבניית המייל!

עד לפני השקת הפיצ’ר  personalized product feeds הייתה האפשרות ליצור קטלוגים לפי קטגוריות/מוצרים מובילים, בסט סלרז וכו – באזור הקטלוגים – ולשלב אותם במיילים, אך קטלוגים אלו נתנו מענה ברמת הסטטיסטיקה הכללית של חשבון הדיוור – ועל בסיס נתונים מכל הלקוחות יחד – ולא היתה אפשרות לקטלוג פרסונלי 1:1 לכל לקוח.

הפתרון שמביא איתו הפיצ’ר  personalized product feeds:

מקום אחד בתוך המייל בו אפשר להוסיף, ליצור ולהציג מוצרים – לפי ההתנהגות של הלקוח האינדיבידואלי!
כעת, בבניית המייל (ממש בתוך הבילדר של המייל ללא שום הכנות נוספות מראש) אפשר ליצור בלייב – קטלוג מותאם אישית ללקוח – לפי מוצרים שהוא ראה, לפי רכישות העבר שלו (לצורך מלא מחדש למשל או הצגת מוצרים נוספים),  – מה שמאפשר למקסם את היעילות ולהגדיל את ההתאמה האישית ללקוח, והכל במקום אחד – בשלב בניית המייל. 

יאללה מגניב – איך עושים את זה בפועל:

 חשוב להדגיש – הקטלוג מותאים אישית זמין רק בבילדר החדש של קלביו ולא יופיע בclassic editor.

כאשר אתם בעריכת המייל:

1. גוררים את הבלוק “Product” וממקמים אותו במקום הרלוונטי במייל.

2. מסמנים “Dynamic” – ותהיה לכם את האופציה לבחור מקטלוגים שכבר קיימים בחשבון – חלקם דיפולטיביים וכאלה שיצרתם בעצמכם – במידה ויצרתם.

3. לוחצים על “create product feed

ויקפוץ לכם החלון הבא

יצירת פיד מוצרים צילום מסך

4. תנו שם לקטלוג – השם הזה נטו לשימושכם ולא יוצג ללקוח, השם חייב להיות באנגלית וללא רווחים, תוכלו לרווח בעזרת מקף תחתון.

5. ופותחים את ה”דרופ מניו” של האופציות – ישנם את ה”קלאסיים” והמוכרים שהיו עד כה, ולמטה תחת הכותרת “Personalized for each customer” – קורה כל הקסם.

שם תוכלו לבחור:

מוצרים שהלקוח צפה לאחרונה.

– מוצרים שהלקוח עשוי לאהוב בהתאם לקטגוריות שביקר בעבר וכו. (ע”ב צפייה או רכישה בעבר של הלקוח או ע”ב שניהם ביחד)

– מוצרים שהלקוח הוסיף לעגלת הקניות.

 

6. בוחרים מה יקרה במקרה והיסטורית הלקוח מוגבלת או מועטה (במקרה של לקוח חדש למשל) – מה החלופה שתוצג לו. האופציות שלרשותכם הן: 

– הבסט סלר’ז באתר.
– הכי נצפים באתר.
– שני האחרונים יחדיו.
– החדשים ביותר באתר.
– הצגה רנדומלית של מוצרים באתר.

7. במידה ותרצו להעמיק את הפרסונליזציה – תוכלו להוסיף פילטרים נוספים כמו –
– להבליט/להחריג קטגוריות מסויימות

– להציג מוצרים בטווחים מסויימים של מחירים למשל בים 100-200 ש”ח

–  רמת מלאי קיימת באתר – במידה ואתם מנהלים מלאי בפלטפורמה שלכם

 

8. אחרי שסיימתם להגדיר את כל התנאים והפליטרים – לוחצים על “Create product feed” ויש לכם קטלוג מותאים אישית לכל לקוח שיקבל את המייל הזה!

 

עכשיו אתם עושים פרסונליזציה שראויה למותגים ב2023! 🙂 

במידה ופספסתם משהו

תכנים נוספים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו!

הבלתי מספימים