חישוב הכנסה לפי נמענים ברשימה לעסקים קטנים

חישוב הכנסה לפי נמענים ברשימה לעסקים קטנים

אחוז פתיחה, אחוז קליקים, אחוז ביטול מנוי. מדדים שאתם צריכים לעקוב אחריהם אבל מדדים שלא אומרים לכם הרבה מלבד שאנשים מקיימים אינטראקציה עם האימיילים שלכם. טוב לדעת אבל לא מועיל במיוחד. מה שאתם באמת רוצים לדעת זה כמה כסף כל דואר אלקטרוני מכניס לכם. מספרים קשים שאתם יכולים לקחת לבוס שלכם ולומר, “בום, הרווחנו המון כסף.” בסדר, אולי אתם לא רוצים להגיד את זה, אבל אתם מבינים למה אני מתכוון. ניתן לעשות זאת במספר דרכים. אתם יכולים לעקוב אחר ההחזר על ההשקעה שלכם (ROI) וההכנסה שלכם לכל נמען (RPR) ולהשוות אותם מול מתחרים בתעשייה.

כיצד נוכל לחשב RPR עבור דואר אלקטרוני?

אולי אתם שואלים את עצמכם, למה לא פשוט למדוד את ההחזר על ההשקעה (ROI) או את אחוזי הפתיחה בדואר אלקטרוני ללא ה-RPR? שאלה טובה. החזר ROI הוא מדד מצוין למעקב אבל קשה מאוד לחשב אותו. כדי לחשב החזר ROI, אתם צריכים להיות בעלי ידע מלא של כל העלויות שלכם, זו עשויה להיות משימה קשה עבור הרבה ארגונים. מצד שני, לפעמים קשה להשוות את אחוזי פתיחת הדוא”ל מכיוון שהם תלויים בסוג הדואר אלקטרוני שנשלח. לדואר אלקטרוני אישור הזמנה יהיה אחוז פתיחה גדול יותר מאשר נגיד ניוזלטר בדוא”ל. זו הסיבה שהכנסה לכל נמען היא (RPR) היא מדד שקל יותר לחישוב, תוך מתן מדדי בסיס טובים יותר לאפקטיביות של מסע פירסום בדואר אלקטרוני. הדרך שבה מחשבים RPR, היא שאתם לוקחים את כמות ההכנסות של הדואר אלקטרוני שלכם שנשלח, ומחלקים אותו במספר האימיילים שנמסרו. כשאתם עושים זאת, זכרו להוציא את האימיילים שלא נשלחו.

חישוב הכנסה לפי נמען

דוגמה לחישוב RPR

בואו נשתמש בשם חברה מדומה Mailo. נניח ש-Mailo שלחה 250,000 מיילים ו-2000 לא נשלחו. זה משאיר 248,000 אימיילים שנשלחו בהצלחה. ההכנסה שהופקה מהשליחה הזו היא בסביבות $60,000. הסכומים המודגשים הם המספרים שאנו צריכים כדי לחשב RPR. אז בואו נעשה את החישוב:

60,000 / 248,000 = $0.24 RPR

זה נתון די טוב.
אם יש לכם מערכת אימייל מרקטינג כמו קלאביו, שעושה את זה בשבילכם זה יחסוך לכם המון זמן, וכפי שכולנו יודעים, זמן הוא כסף.

חשיבות המדד-הכנסה לכל נמען דואר אלקטרוני

הכנסה לפי נמען מציינת כמה הכנסה ניתנת להוצאה שאתם מקבלים מכל דואר אלקטרוני ברשימה שליכם. זה עוזר לכם לגלות מה עובד ומה ייתכן שיהיה עליכם לשנות. ככל שה-RPR שלכם גבוה יותר, כך כל חבר ברשימה שלכם שווה יותר. זה גם יעזור לכם להשתפר. חנויות מסחר אלקטרוני תמיד מחפשות דרכים לשפר את ביצועי הדואר אלקטרוני שלהן. לאחר שתצליחו לחשב RPR בהצלחה, יהיה לכם כלי חדש בחגורה שיעזור לכם להעריך במהירות ולמטב כל שליחת דואר אלקטרוני.

כיצד אוכל לבצע אופטימיזציה של אסטרטגיית קמפיין הדוא"ל שלי עבור RPR?

זה קל. תהיו יותר ממוקדים. פיצוץ כל הרשימה שלכם עם אותו דוא”ל ייתן לכם אפס מידע על ביצועי הדואר אלקטרוני הזה. מחקר דואר אלקטרוני הראה שככל שהם שלחו יותר מיילים, כך ה-RPR יורד מהר יותר. מדאיג, אבל נפוץ מאוד. חברות רבות מנסות להגדיל את ההכנסות על ידי שליחת יותר דוא”ל. זה עשוי לעבוד בטווח הקצר, אך לעתים רחוקות זה בר קיימא. הדרך הטובה ביותר להגביר את ה-RPR שלכם ולהפיק את המרב מהרשימה שלכם היא להתייחס לכל אחד או אחת מהנמענים שלכם כבני אדם. ישנן שתי דרכים בטוחות לעשות זאת. אתם יכולים לשלוח הודעות דוא”ל מופעלות (זרמים) ותוכלו לפלח את הרשימה שלכם על סמך מה שאתם יודעים על כל נמען.

נסו להשתמש באימיילים שהופעלו כדי להגדיל את ההכנסה לכל נמען דואר אלקטרוני

זרימות (אוטומציות) הן הודעות דואר אלקטרוני המופעלות על סמך התנהגות או פעולות של הנמענים. הודעות דוא”ל אלה נוטות להניב את ה-RPR הגבוה ביותר מכיוון שהם כמעט תמיד רלוונטיים. הנה שתי סדרות שכל חנות מסחר אלקטרוני צריכה לשלוח:

  • Email welcome series (סדרת קבלת פנים בדוא”ל): ללא ספק סדרת הדוא”ל המופעלת הנפוצה ביותר. אם מישהו מצטרף לניוזלטר שלכם, שלחו לו סדרה של הודעות דואר אלקטרוני לקבלת פנים. גלו איך להשתמש הקמפיינים של קבלת דואר אלקטרוני בצורה יעילה יותר.
  • Email abandoned cart series (דואר אלקטרוני סדרת עגלה נטושה): סדרה זו תישלח כאשר מתחילים בתהליך התשלום אך לא מצליחים לבצע רכישה. הגדירו אוטומציות דוא”ל של עגלה נטושה.

השתמשו בפילוח לקוחות כדי להתאים אישית את שליחת הדוא"ל

פילוח היא דרך נוספת להפיק את המרב מהרשימה שלכם והיא דרך קלה להעלות את ה-RPR שלכם. זה ממוקד יותר על ידי פירוק הלקוחות שלכם לקבוצות על סמך מאפיינים משותפים. שליחת דואר אלקטרוני ממוקד תעזור למשוך את תשומת הלב של אנשים. סביר יותר שיפתחו דואר אלקטרוני אם זה משהו שהם מעוניינים בו. שוב, שליחת אותו דוא”ל לכולם רק תפגע בעסק שלכם. על ידי שליחת דוא”ל ממוקד ורלוונטי, תוכלו למקסם את הפוטנציאל של רשימת הדוא”ל שלכם. עשו זאת ותגדילו את ה-RPR שלכם תוך זמן קצר.

במידה ופספסתם משהו

תכנים נוספים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

לא יכולים לחכות? בואו נדבר עכשיו!

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו!

הבלתי מספימים